Svařovaný loket PPR pro 20 mm úhel 90 stupňů
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Svařovaný loket PP-R Fi 20 mm úhel 90 stupňů

Svařovaný průměr kolene Fi 20mm, úhel 90 stupňů, s polskou normou PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobený z polypropylenu (PP) v šedé nebo bílé, je určen k instalaci ústředního vytápění a přenosu teplé a studené vody uvnitř budovy. Koleno vyrobené z nejkvalitnějších plastů je trvanlivé a odolné vůči teplu. 

Parametry
Typy
Primární polypropylen (PPR)
Barev
Světle šedá nebo bílá
Standardní
PN-EN ISO 15874-2:2005
Více sad
50 KS.
Úhel
90 v °
Průměr
20 mm

Systém polypropylenových trubek a tvarovek pro instalace ústředního topení.
Nabízíme široký výběr stabilizovaných (svařovaných) trubek PPP pro přenos teplé a studené vody a pro instalace ústředního topení i další sanitární aplikace v průmyslové a bytové výstavbě různých velikostí a provozních parametrů. Svařované trubky a tvarovky se vyrábějí v průměrech od 16 mm do 110 mm se jmenovitým tlakem PN 25 v šedé a bílé barvě. Vyrobeno z nejkvalitnějších plastů zaručuje provoz zařízení až 50 let.


Účel a podmínky použití.

Kabelové systémy PPR jsou určeny pro výstavbu nových instalací, pro renovaci horké vody, studené vody, ústřední topení do 95 stupňů C, technologické v průmyslu a zemědělství. Zamýšlené použití systému zahrnuje:

· Zařízení na studenou a teplou vodu a ústřední topení v obytných a veřejných budovách.

· Klimatizace.

· Chladicí zařízení (ledová voda).

· Instalace bazénů.

· V zemědělství - zavlažovací systémy a systémy podlahového vytápění.

· Technologická zařízení - stlačený vzduch, chemická média, potravinářská média (mlékárny, pivovary).


Pracovní parametry:

· Teplota 90 stupňů C a tlak 10 barů - topení.

· Teplota 60 ° C a tlak 16 bar - vodní instalace.

· Max. tlak v nepřetržitém provozu - až 20 bar.


Zalety produkowanego systemu:

· Žádný jev koroze.

· Vysoká odolnost proti mrazu.

· Žádné škálování potrubí s váhou kotle.

· Odolnost proti tlaku.

· Nízké koeficienty odporu vzduchu (vysoká hladkost povrchu).

· Dobrý elektrický izolátor (bez bludných proudů).

· Velmi nízká tepelná vodivost 0,22 W / mK (nízké tepelné ztráty).

· Velmi dobrá chemická odolnost.

· Tlumení vibrací (nepřenáší hluk).

· Velmi lehký.

· Asepticita.

· Velmi rychlá a čistá montáž.

· Absolutně spolehlivá těsnost spojů.

· Velmi vysoká trvanlivost (pro vodu nad 50 let).

· Estetický vzhled.

· Lze kombinovat s instalacemi různých materiálů.

· Možnost postavit jakoukoli instalaci v následujících průměrech: 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90 mm.

· Nejnižší cena mezi materiály pro budování sanitárních zařízení a ústředního topení.

Výkon systému.
Podnik WiPlast nabízí potrubní systém PPR pro instalace ústředního vytápění podle PN-EN ISO 15874-2: 2005, vyráběný na nejmodernějších technologických linkách z nejkvalitnějších domácích i zahraničních materiálů. Cílem naší společnosti je poskytovat zákazníkům a uživatelům ty nejkvalitnější produkty zajišťující komfort práce pro instalatéry (jednoduchost a rychlost montáže našeho systému), perfektní provoz instalace pro koncové uživatele po mnoho let.

6K2090
Typy
Primární polypropylen (PPR)
Barev
Světle šedá nebo bílá
Standardní
PN-EN ISO 15874-2:2005
Více sad
50 KS.
Úhel
90 v °
Průměr
20 mm

Gwarancja sytemu ciśnieniowego PP

Cenniki systemu ciś. PP

Montaż instalacji zgrzewanej PPR

Instalacje PPR różnią się od innych, chociażby z uwagi na fakt z jakiego tworzywa są wykonane. Polipropylen jest stosunkowo plastycznym tworzywem, co pozwala nam na montaż instalacji za pomocą zgrzewu. Otrzymujemy zatem połączenie trwałe i nierozłączne, które polega na uplastycznieniu obydwóch powierzchni łączonych. Chodzi tu o zastosowanie specjalnej do tego celu przeznaczonej – zgrzewarki. Dzięki niej nagrzewamy zewnętrzną część rury z wewnętrzną powierzchnią złączki, co po dociśnięciu tych dwóch elementów ze sobą, daje nam szczelne połączenie, ponieważ rozgrzane elementy złączone ze sobą stają się jednolitą formą. Trzeba również pamiętać, że rury PPR charakteryzują się wysoką rozszerzalnością temperaturową, co oznacza, że rury pod wpływem gorącej wody rozszerzają się i wydłużają. Aby zniwelować ten efekt zaleca się stosowanie na dłuższych odcinkach kompensacji.

Przygotowanie zgrzewarki oraz elektrod grzewczych

Przed rozpoczęciem prac należy uważnie obejrzeć produkt, czy nie posiada zadrapań, zabrudzeń oraz czy jest oryginalny, jak i również same narzędzia. W skład zgrzewarki stacjonarnej, która przeznaczona jest do zgrzewu produktów do max. średnicy 63mm, wchodzą jeszcze nakładki grzewcze zwane tulejami oraz trzpieniem grzewczym.

Elektrody grzewcze

Nakładki grzewcze muszą być silnie przykręcone do płyty grzewczej za pomocą kluczy. Podobnie jak sam produkt nakładki powinny być wolne od zanieczyszczeń oraz sprawdzone przed montażem ich na płycie. W razie potrzeby nakładki można oczyścić za pomocą szmatki z włókna naturalnego i ewentualnie spirytusu. Montaż samych nakładek powinien odbywać się, gdy same elektrody są ostudzone. Elektrody powinny zostać zamocowane w sposób taki aby cała ich wewnętrzna powierzchnia przylegała do płyty. Zaleca się aby większe nakładki mocowane były zawsze na tylnym otworze.

Instrukcja obsługi zgrzewarki

Przed uruchomieniem zgrzewarki należy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zasadami BHP. Następnie włączając zgrzewarkę kontrolujemy czy zaświeciła się lampka. Zależnie od temperatury zewnętrznej, nagrzewanie przyrządu trwa ok. 10-30 minut. Po całkowitym nagrzaniu zgrzewarki, lampka kontrolna powinna zgasnąć. W zależności od wyboru producenta lampka kontrolna termostatu może się zapalać by sygnalizować swoją gotowość. Następnie należy starannie dokręcić elektrony przy pomocy specjalnego klucza. Nie należy stosować szczypiec bądź innych nieodpowiednich do tego celu narzędzi które mogłyby uszkodzić powłokę teflonową. W zależności od średnicy rur, temperatura nakładek najczęściej wynosi 260 stopni C. Można to skontrolować za pomocą szybko wskazującego miernika temperatury powierzchni.

Obcinanie rur

Cięcie rury należy zacząć od wyznaczenia na niej miejsca w której ma być przecięta. Płaszczyzna cięcia powinna być prostopadła do osi rury. Należy użyć noży lub obcinaków krążkowych, które gwarantują prostopadłą i prostą płaszczyznę cięcia.

Zginanie rur

Ze względu na fakt, iż rury zgrzewane PPR występują w odcinkach prostych nie zwalnia to ich z możliwości wygięcia. Jest jednak granica która pozwala na niewielkie wygięcie rur w średnicach od 16mm do 32mm, jedynie w temperaturze powyżej 15 stopni C. Zasadą jest, że minimalny promień gięcia rury powinien wynosić 8 średnic wyginanej rury. Niedopuszczalnym jest stosowanie otwartego ognia czy gorącego powietrza. Mogło by to uszkodzić produkt co w efekcie skutkowało by niesprawną instalacją.

Zgrzewanie

Tabela poniżej wskazuje właściwy czas grzania dla odpowiedniej średnicy. Jednakże sami również możemy określić czy rura, a zaraz po drugiej stronie kształtka są odpowiednio nagrzane. Zauważymy to po charakterystycznych pierścieniach wokół osi, które stapiają się pod wpływem ciepła, i oczywiście które są dostatecznie dociskane podczas nagrzewania. Aby zmniejszyć wysiłek przy wciskaniu elementów na elektrody, należy wykonywać tę czynność powoli wsuwając posuwistymi ruchami wybrane elementy. Dla początkujących dostępny jest również szablon, dzięki któremu możemy dokładnie zaznaczyć głębokość zgrzewu. Za mała głębokość zgrzania może spowodować osłabienie połączeń, natomiast zbyt mocne dociskanie rur podczas zgrzewu może doprowadzić do stopienia większej ilości polipropylenu, co skutkowałoby zatkaniem instalacji. Czas nagrzewania rozpoczyna się od momentu gdy rura i kształtka wejdą na pełną głębokość nakładek grzewczych.

Zgrzewanie rur ciśnieniowych PPR

Średnica (mm)

Głębokość zgrzewania (mm)

Czas nagrzewania (sek.)

Czas łączenia (sek.)

Czas chłodzenia (min.)

16

13

5

4

2

20

14

5

4

2

25

15

7

4

2

32

16

8

6

4

40

18

12

6

4

50

20

18

6

4

63

24

24

8

6

75

26

30

10

8

90

29

40

10

8

110

32,5

50

10

8

Wskazówki

  • montaż instalacji powinien odbywać się w dodatniej temperaturze

  • przewody montowane w ścianach oraz podłodze powinny być rozkładane w rurach osłonowych lub otulinach termoizolacyjnych, unikniemy wtedy bezpośredniego kontaktu złączek z agresywnymi materiałami budowlanymi, które mogły by trwale uszkodzić instalacje

  • przy montażu instalacji na zewnątrz jak i wewnątrz w izolacjach należy pamiętać o kompensacji rozszerzalności termicznej rur

  • pamiętajmy również o mijance dzięki której możemy bez problemu obejść istniejącą instalację.

  • przed zakończeniem prac zaleca się wykonanie próby szczelności

Reviews

Kvalita produktu 

polecam

pełen profesjonalizm przy realizacji zamówień, towar najwyższej jakości jaką do tej pory spotkałem na rynku. Gratuluję właścicielowi

Kvalita produktu 

OK

Wszystko ok

Kvalita produktu 

Szybka dostawa

Wszystko szybko i sprawnie, dostawe dostalem na drugi dzien, polecam

Kvalita produktu 

OKKKK

Polecam. W podjęciu decyzji na temat hydrauliki w moim domu bardzo pomogła mi ta firma, produkty PPR nie przemawiały do mnie, lecz ze względu na cenę i dobrą poradę zdecydowałem się na ich zakup. Nie żałuję do tej pory. System sprawdza się bez zarzutu, a firma, która wykonywała mi całą hydraulikę bardzo zadowolona.

Napsat hodnocení produktu

Svařovaný loket PP-R Fi 20 mm úhel 90 stupňů

Svařovaný průměr kolene Fi 20mm, úhel 90 stupňů, s polskou normou PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobený z polypropylenu (PP) v šedé nebo bílé, je určen k instalaci ústředního vytápění a přenosu teplé a studené vody uvnitř budovy. Koleno vyrobené z nejkvalitnějších plastů je trvanlivé a odolné vůči teplu. 

Napsat hodnocení produktu