STABI sklo PPR/GF potrubia PN-20 Fi 20mm
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

STABI GLASS PP-R/GF Fi 20mm rúrka

Zvárané STABI rúrky so skleneným vláknom PN-20 s priemerom Fi 20mm, s stenou 2, 8mm s dĺžkou 4 metre, s Poľskom štandarde PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobený z polypropylénu v šedej, je určený pre inštaláciu studenej a teplej vody a Ústredné vykurovanie a iné sanitárne zariadenia. Rúry vyrobené z najkvalitnejších plastov môžu byť kombinované so širokou škálou armatúr.  rúrky sú dodávané v 2-metrov

Tabuľka dát
Dĺžka
4000mm
Hrúbka steny
2, 8mm
Typy
Primárny polypropylén (PPR)
Farba
Svetlošedá alebo biela
Štandardné
PN-EN ISO 15874-2:2005
Multipack
25 ks.
Priemer
20mm

Systém polypropylénových rúr a tvaroviek pre inštalácie ústredného kúrenia.
Ponúkame široký výber stabilizovaných (zváraných) rúr z PPP na prenos teplej a studenej vody a zariadení ústredného kúrenia, ako aj ďalšie sanitárne aplikácie v priemyselnej a bytovej výstavbe rôznych veľkostí a prevádzkových parametrov. Zvárané rúry a tvarovky sa vyrábajú v rozmedzí priemerov od 16 mm do 110 mm s nominálnym tlakom PN 25 v šedej a bielej farbe. Vyrobené z najkvalitnejších materiálov zaručuje prevádzku zariadenia až 50 rokov.


Účel a podmienky použitia.

Káblové systémy PPR sú určené na výstavbu nových zariadení, na obnovu teplej vody, studenej vody, ústredného kúrenia do 95 stupňov C, technologických v priemysle a poľnohospodárstve. Zamýšľané použitie systému zahŕňa:

· Inštalácie studenej a teplej vody a ústredné kúrenie v obytných a verejných budovách.

· Klimatizačné zariadenia.

· Chladiace zariadenia (ľadová voda).

· Inštalácie bazénov.

· V poľnohospodárstve - zavlažovacie systémy a systémy podlahového vykurovania.

· Technologické zariadenia - stlačený vzduch, chemické médiá, potravinárske médiá (mliekárne, pivovary).


Parametry pracy:

· Teplota 90 stupňov C a tlak 10 barov - vykurovacie zariadenia.

· Teplota vody 60 ° C a tlak 16 bar - voda.

· Max. tlak v nepretržitej prevádzke - do 20 bar.


Výhody vyrobeného systému:

· Žiadny jav korózie.

· Vysoká odolnosť proti mrazu.

· Žiadne škálovanie potrubí s váhou kotla.

· Odolnosť proti tlaku.

· Nízke koeficienty odporu vzduchu (vysoká hladkosť povrchu).

· Dobrý elektrický izolátor (bez bludných prúdov).

· Veľmi nízka tepelná vodivosť 0,22 W / mK (nízka tepelná strata).

· Veľmi dobrá chemická odolnosť.

· Tlmenie vibrácií (neprenáša hluk).

· Veľmi ľahké.

· Asepticita.

· Veľmi rýchla a čistá montáž.

· Absolútne spoľahlivá tesnosť spojov.

· Veľmi vysoká trvanlivosť (pre vodu nad 50 rokov).

· Estetický vzhľad.

· Možno kombinovať s inštaláciou rôznych materiálov.

· Možnosť postaviť akúkoľvek inštaláciu v nasledujúcich priemeroch: 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90 mm.

· Najnižšia cena medzi materiálmi pre sanitárne zariadenia a ústredné kúrenie.

Výkon systému.
Podnik WiPlast ponúka PPR potrubný systém pre inštalácie ústredného kúrenia podľa PN-EN ISO 15874-2: 2005 vyrobený na najmodernejších technologických linkách z najkvalitnejších domácich a zahraničných materiálov. Cieľom našej spoločnosti je poskytovať zákazníkom a užívateľom tie najkvalitnejšie výrobky zabezpečujúce pohodlie práce pre inštalatérov (jednoduchosť a rýchlosť montáže nášho systému), dokonalú prevádzku inštalácie pre koncových používateľov po mnoho rokov.

6RSG20
Dĺžka
4000mm
Hrúbka steny
2, 8mm
Typy
Primárny polypropylén (PPR)
Farba
Svetlošedá alebo biela
Štandardné
PN-EN ISO 15874-2:2005
Multipack
25 ks.
Priemer
20mm

Gwarancja sytemu ciśnieniowego PP

Cenniki systemu ciś. PP

Montaż instalacji zgrzewanej PPR

Instalacje PPR różnią się od innych, chociażby z uwagi na fakt z jakiego tworzywa są wykonane. Polipropylen jest stosunkowo plastycznym tworzywem, co pozwala nam na montaż instalacji za pomocą zgrzewu. Otrzymujemy zatem połączenie trwałe i nierozłączne, które polega na uplastycznieniu obydwóch powierzchni łączonych. Chodzi tu o zastosowanie specjalnej do tego celu przeznaczonej – zgrzewarki. Dzięki niej nagrzewamy zewnętrzną część rury z wewnętrzną powierzchnią złączki, co po dociśnięciu tych dwóch elementów ze sobą, daje nam szczelne połączenie, ponieważ rozgrzane elementy złączone ze sobą stają się jednolitą formą. Trzeba również pamiętać, że rury PPR charakteryzują się wysoką rozszerzalnością temperaturową, co oznacza, że rury pod wpływem gorącej wody rozszerzają się i wydłużają. Aby zniwelować ten efekt zaleca się stosowanie na dłuższych odcinkach kompensacji.

Przygotowanie zgrzewarki oraz elektrod grzewczych

Przed rozpoczęciem prac należy uważnie obejrzeć produkt, czy nie posiada zadrapań, zabrudzeń oraz czy jest oryginalny, jak i również same narzędzia. W skład zgrzewarki stacjonarnej, która przeznaczona jest do zgrzewu produktów do max. średnicy 63mm, wchodzą jeszcze nakładki grzewcze zwane tulejami oraz trzpieniem grzewczym.

Elektrody grzewcze

Nakładki grzewcze muszą być silnie przykręcone do płyty grzewczej za pomocą kluczy. Podobnie jak sam produkt nakładki powinny być wolne od zanieczyszczeń oraz sprawdzone przed montażem ich na płycie. W razie potrzeby nakładki można oczyścić za pomocą szmatki z włókna naturalnego i ewentualnie spirytusu. Montaż samych nakładek powinien odbywać się, gdy same elektrody są ostudzone. Elektrody powinny zostać zamocowane w sposób taki aby cała ich wewnętrzna powierzchnia przylegała do płyty. Zaleca się aby większe nakładki mocowane były zawsze na tylnym otworze.

Instrukcja obsługi zgrzewarki

Przed uruchomieniem zgrzewarki należy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zasadami BHP. Następnie włączając zgrzewarkę kontrolujemy czy zaświeciła się lampka. Zależnie od temperatury zewnętrznej, nagrzewanie przyrządu trwa ok. 10-30 minut. Po całkowitym nagrzaniu zgrzewarki, lampka kontrolna powinna zgasnąć. W zależności od wyboru producenta lampka kontrolna termostatu może się zapalać by sygnalizować swoją gotowość. Następnie należy starannie dokręcić elektrony przy pomocy specjalnego klucza. Nie należy stosować szczypiec bądź innych nieodpowiednich do tego celu narzędzi które mogłyby uszkodzić powłokę teflonową. W zależności od średnicy rur, temperatura nakładek najczęściej wynosi 260 stopni C. Można to skontrolować za pomocą szybko wskazującego miernika temperatury powierzchni.

Obcinanie rur

Cięcie rury należy zacząć od wyznaczenia na niej miejsca w której ma być przecięta. Płaszczyzna cięcia powinna być prostopadła do osi rury. Należy użyć noży lub obcinaków krążkowych, które gwarantują prostopadłą i prostą płaszczyznę cięcia.

Zginanie rur

Ze względu na fakt, iż rury zgrzewane PPR występują w odcinkach prostych nie zwalnia to ich z możliwości wygięcia. Jest jednak granica która pozwala na niewielkie wygięcie rur w średnicach od 16mm do 32mm, jedynie w temperaturze powyżej 15 stopni C. Zasadą jest, że minimalny promień gięcia rury powinien wynosić 8 średnic wyginanej rury. Niedopuszczalnym jest stosowanie otwartego ognia czy gorącego powietrza. Mogło by to uszkodzić produkt co w efekcie skutkowało by niesprawną instalacją.

Zgrzewanie

Tabela poniżej wskazuje właściwy czas grzania dla odpowiedniej średnicy. Jednakże sami również możemy określić czy rura, a zaraz po drugiej stronie kształtka są odpowiednio nagrzane. Zauważymy to po charakterystycznych pierścieniach wokół osi, które stapiają się pod wpływem ciepła, i oczywiście które są dostatecznie dociskane podczas nagrzewania. Aby zmniejszyć wysiłek przy wciskaniu elementów na elektrody, należy wykonywać tę czynność powoli wsuwając posuwistymi ruchami wybrane elementy. Dla początkujących dostępny jest również szablon, dzięki któremu możemy dokładnie zaznaczyć głębokość zgrzewu. Za mała głębokość zgrzania może spowodować osłabienie połączeń, natomiast zbyt mocne dociskanie rur podczas zgrzewu może doprowadzić do stopienia większej ilości polipropylenu, co skutkowałoby zatkaniem instalacji. Czas nagrzewania rozpoczyna się od momentu gdy rura i kształtka wejdą na pełną głębokość nakładek grzewczych.

Zgrzewanie rur ciśnieniowych PPR

Średnica (mm)

Głębokość zgrzewania (mm)

Czas nagrzewania (sek.)

Czas łączenia (sek.)

Czas chłodzenia (min.)

16

13

5

4

2

20

14

5

4

2

25

15

7

4

2

32

16

8

6

4

40

18

12

6

4

50

20

18

6

4

63

24

24

8

6

75

26

30

10

8

90

29

40

10

8

110

32,5

50

10

8

Wskazówki

  • montaż instalacji powinien odbywać się w dodatniej temperaturze

  • przewody montowane w ścianach oraz podłodze powinny być rozkładane w rurach osłonowych lub otulinach termoizolacyjnych, unikniemy wtedy bezpośredniego kontaktu złączek z agresywnymi materiałami budowlanymi, które mogły by trwale uszkodzić instalacje

  • przy montażu instalacji na zewnątrz jak i wewnątrz w izolacjach należy pamiętać o kompensacji rozszerzalności termicznej rur

  • pamiętajmy również o mijance dzięki której możemy bez problemu obejść istniejącą instalację.

  • przed zakończeniem prac zaleca się wykonanie próby szczelności

Reviews

Grade 

Brawo

Oceniam firmęna piątkę z plusem

Grade 

polecam

Jakość w parze z ceną polecam

Grade 

polecam

Kupowałem nie raz i za każdym razem bez żadnego uchybienia. Polecam

Grade 

ok

ok

Grade 

ok

ok

Grade 

dobry materiał

Używam od lat z Wiplastu towaru, nie mam zastrzeżeń.

Grade 

Super

Porządny produkt

Grade 

SUPER

ZŁOŻYŁEM ZAMÓWIENIE PRZED E-MAIL, ODEBRAŁEM OSOBIŚCIE, WSZYSTKO BYŁO PRZYGOTOWANE, CZEKAŁO NA MNIE, Z DOBRANIEM KILKU PRODUKTÓW NA MIEJSCU NIE BYŁO NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU. NAPRAWDĘ POLECAM. LUDZIE WIEDZĄ CO SPRZEDAJĄ. TOWAR NAPRAWDĘ ŚWIETNEJ JAKOŚCI.

Grade 

SUPER

Bardzo polecam , konkretny sprzedawca, towar naprawdę dobry.
Pomoc w realizowaniu inwestycji nieoceniona.
Od pomocy przy dobraniu produktów po samą dostawę kontakt bez żadnych problemów.

Grade 

Wszystko OK

Wszystko spoko, towar zgodny z opisem, dobra cena.

Grade 

ProTech

klep kompletny! Wszystko co potrzebne do instalacji PP

Grade 

Polecam

Polecam, wszystko ok, paczka na trzeci dzień.

Grade 

gut

das is gut

Grade 

Jakość

Rury jak najbardziej wysokiej jakości, lepiej dołożyć 30gr na metrze niż kupować coś gorszego np. z pp plumbera czy tam plastbor.

Grade 

ekspresowa wysyłka

Dziękuję,ekspresowa wysyłka, towar zgodnie z zamówienie, profesjonalne podejście do klienta :)

Grade 

Wszystko szybko

Rury i kształtki ppr wysokiej jakości, polski produkt.

Grade 

Jakość

Bardzo dobra jakość stosunku do ceny.

Grade 

POLECAM!!100%POZYTYW!!

POLECAM!!100%POZYTYW!!

Grade 

Bardzo dobra cena

Wszystko ok, szybka wysyłka i bardzo dobra cena.

Grade 

addpol

Produkt wysokiej jakości polecam:)

Write your review

STABI GLASS PP-R/GF Fi 20mm rúrka

Zvárané STABI rúrky so skleneným vláknom PN-20 s priemerom Fi 20mm, s stenou 2, 8mm s dĺžkou 4 metre, s Poľskom štandarde PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobený z polypropylénu v šedej, je určený pre inštaláciu studenej a teplej vody a Ústredné vykurovanie a iné sanitárne zariadenia. Rúry vyrobené z najkvalitnejších plastov môžu byť kombinované so širokou škálou armatúr.  rúrky sú dodávané v 2-metrov

Write your review