STABI sklo PPR/GF potrubia PN-20 Fi 25mm
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

STABI GLASS PP-R/GF Fi 25mm trubica

STABI potrubie zvárané skleneným vláknom PN-20 s priemerom Fi 25mm, s stenou 3, 5mm dĺžka 4 metre, s Poľskom štandarde PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobené z polypropylénu v šedej, je určený pre inštaláciu studenej a teplej vody a Ústredné vykurovanie a iné sanitárne zariadenia. Rúry vyrobené z najkvalitnejších plastov môžu byť kombinované so širokou škálou armatúr.  rúrky sú dodávané v 2-metrové i
Tabuľka dát
Dĺžka
4000mm
Hrúbka steny
3,5 mm
Typy
Primárny polypropylén (PPR)
Farba
Svetlošedá alebo biela
Štandardné
PN-EN ISO 15874-2:2005
Multipack
25 ks.
Priemer
25mm

Systém polypropylénových rúr a tvaroviek pre inštalácie ústredného kúrenia.
Ponúkame široký výber stabilizovaných (zváraných) rúr z PPP na prenos teplej a studenej vody a zariadení ústredného kúrenia, ako aj ďalšie sanitárne aplikácie v priemyselnej a bytovej výstavbe rôznych veľkostí a prevádzkových parametrov. Zvárané rúry a tvarovky sa vyrábajú v rozmedzí priemerov od 16 mm do 110 mm s nominálnym tlakom PN 25 v šedej a bielej farbe. Vyrobené z najkvalitnejších materiálov zaručuje prevádzku zariadenia až 50 rokov.


Účel a podmienky použitia.

Káblové systémy PPR sú určené na výstavbu nových zariadení, na obnovu teplej vody, studenej vody, ústredného kúrenia do 95 stupňov C, technologických v priemysle a poľnohospodárstve. Zamýšľané použitie systému zahŕňa:

· Inštalácie studenej a teplej vody a ústredné kúrenie v obytných a verejných budovách.

· Klimatizačné zariadenia.

· Chladiace zariadenia (ľadová voda).

· Inštalácie bazénov.

· V poľnohospodárstve - zavlažovacie systémy a systémy podlahového vykurovania.

· Technologické zariadenia - stlačený vzduch, chemické médiá, potravinárske médiá (mliekárne, pivovary).


Parametry pracy:

· Teplota 90 stupňov C a tlak 10 barov - vykurovacie zariadenia.

· Teplota vody 60 ° C a tlak 16 bar - voda.

· Max. tlak v nepretržitej prevádzke - do 20 bar.


Výhody vyrobeného systému:

· Žiadny jav korózie.

· Vysoká odolnosť proti mrazu.

· Žiadne škálovanie potrubí s váhou kotla.

· Odolnosť proti tlaku.

· Nízke koeficienty odporu vzduchu (vysoká hladkosť povrchu).

· Dobrý elektrický izolátor (bez bludných prúdov).

· Veľmi nízka tepelná vodivosť 0,22 W / mK (nízka tepelná strata).

· Veľmi dobrá chemická odolnosť.

· Tlmenie vibrácií (neprenáša hluk).

· Veľmi ľahké.

· Asepticita.

· Veľmi rýchla a čistá montáž.

· Absolútne spoľahlivá tesnosť spojov.

· Veľmi vysoká trvanlivosť (pre vodu nad 50 rokov).

· Estetický vzhľad.

· Možno kombinovať s inštaláciou rôznych materiálov.

· Možnosť postaviť akúkoľvek inštaláciu v nasledujúcich priemeroch: 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90 mm.

· Najnižšia cena medzi materiálmi pre sanitárne zariadenia a ústredné kúrenie.

Výkon systému.
Podnik WiPlast ponúka PPR potrubný systém pre inštalácie ústredného kúrenia podľa PN-EN ISO 15874-2: 2005 vyrobený na najmodernejších technologických linkách z najkvalitnejších domácich a zahraničných materiálov. Cieľom našej spoločnosti je poskytovať zákazníkom a užívateľom tie najkvalitnejšie výrobky zabezpečujúce pohodlie práce pre inštalatérov (jednoduchosť a rýchlosť montáže nášho systému), dokonalú prevádzku inštalácie pre koncových používateľov po mnoho rokov.

6RSG25
Dĺžka
4000mm
Hrúbka steny
3,5 mm
Typy
Primárny polypropylén (PPR)
Farba
Svetlošedá alebo biela
Štandardné
PN-EN ISO 15874-2:2005
Multipack
25 ks.
Priemer
25mm

Gwarancja sytemu ciśnieniowego PP

Cenniki systemu ciś. PP

Montaż instalacji zgrzewanej PPR

Instalacje PPR różnią się od innych, chociażby z uwagi na fakt z jakiego tworzywa są wykonane. Polipropylen jest stosunkowo plastycznym tworzywem, co pozwala nam na montaż instalacji za pomocą zgrzewu. Otrzymujemy zatem połączenie trwałe i nierozłączne, które polega na uplastycznieniu obydwóch powierzchni łączonych. Chodzi tu o zastosowanie specjalnej do tego celu przeznaczonej – zgrzewarki. Dzięki niej nagrzewamy zewnętrzną część rury z wewnętrzną powierzchnią złączki, co po dociśnięciu tych dwóch elementów ze sobą, daje nam szczelne połączenie, ponieważ rozgrzane elementy złączone ze sobą stają się jednolitą formą. Trzeba również pamiętać, że rury PPR charakteryzują się wysoką rozszerzalnością temperaturową, co oznacza, że rury pod wpływem gorącej wody rozszerzają się i wydłużają. Aby zniwelować ten efekt zaleca się stosowanie na dłuższych odcinkach kompensacji.

Przygotowanie zgrzewarki oraz elektrod grzewczych

Przed rozpoczęciem prac należy uważnie obejrzeć produkt, czy nie posiada zadrapań, zabrudzeń oraz czy jest oryginalny, jak i również same narzędzia. W skład zgrzewarki stacjonarnej, która przeznaczona jest do zgrzewu produktów do max. średnicy 63mm, wchodzą jeszcze nakładki grzewcze zwane tulejami oraz trzpieniem grzewczym.

Elektrody grzewcze

Nakładki grzewcze muszą być silnie przykręcone do płyty grzewczej za pomocą kluczy. Podobnie jak sam produkt nakładki powinny być wolne od zanieczyszczeń oraz sprawdzone przed montażem ich na płycie. W razie potrzeby nakładki można oczyścić za pomocą szmatki z włókna naturalnego i ewentualnie spirytusu. Montaż samych nakładek powinien odbywać się, gdy same elektrody są ostudzone. Elektrody powinny zostać zamocowane w sposób taki aby cała ich wewnętrzna powierzchnia przylegała do płyty. Zaleca się aby większe nakładki mocowane były zawsze na tylnym otworze.

Instrukcja obsługi zgrzewarki

Przed uruchomieniem zgrzewarki należy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zasadami BHP. Następnie włączając zgrzewarkę kontrolujemy czy zaświeciła się lampka. Zależnie od temperatury zewnętrznej, nagrzewanie przyrządu trwa ok. 10-30 minut. Po całkowitym nagrzaniu zgrzewarki, lampka kontrolna powinna zgasnąć. W zależności od wyboru producenta lampka kontrolna termostatu może się zapalać by sygnalizować swoją gotowość. Następnie należy starannie dokręcić elektrony przy pomocy specjalnego klucza. Nie należy stosować szczypiec bądź innych nieodpowiednich do tego celu narzędzi które mogłyby uszkodzić powłokę teflonową. W zależności od średnicy rur, temperatura nakładek najczęściej wynosi 260 stopni C. Można to skontrolować za pomocą szybko wskazującego miernika temperatury powierzchni.

Obcinanie rur

Cięcie rury należy zacząć od wyznaczenia na niej miejsca w której ma być przecięta. Płaszczyzna cięcia powinna być prostopadła do osi rury. Należy użyć noży lub obcinaków krążkowych, które gwarantują prostopadłą i prostą płaszczyznę cięcia.

Zginanie rur

Ze względu na fakt, iż rury zgrzewane PPR występują w odcinkach prostych nie zwalnia to ich z możliwości wygięcia. Jest jednak granica która pozwala na niewielkie wygięcie rur w średnicach od 16mm do 32mm, jedynie w temperaturze powyżej 15 stopni C. Zasadą jest, że minimalny promień gięcia rury powinien wynosić 8 średnic wyginanej rury. Niedopuszczalnym jest stosowanie otwartego ognia czy gorącego powietrza. Mogło by to uszkodzić produkt co w efekcie skutkowało by niesprawną instalacją.

Zgrzewanie

Tabela poniżej wskazuje właściwy czas grzania dla odpowiedniej średnicy. Jednakże sami również możemy określić czy rura, a zaraz po drugiej stronie kształtka są odpowiednio nagrzane. Zauważymy to po charakterystycznych pierścieniach wokół osi, które stapiają się pod wpływem ciepła, i oczywiście które są dostatecznie dociskane podczas nagrzewania. Aby zmniejszyć wysiłek przy wciskaniu elementów na elektrody, należy wykonywać tę czynność powoli wsuwając posuwistymi ruchami wybrane elementy. Dla początkujących dostępny jest również szablon, dzięki któremu możemy dokładnie zaznaczyć głębokość zgrzewu. Za mała głębokość zgrzania może spowodować osłabienie połączeń, natomiast zbyt mocne dociskanie rur podczas zgrzewu może doprowadzić do stopienia większej ilości polipropylenu, co skutkowałoby zatkaniem instalacji. Czas nagrzewania rozpoczyna się od momentu gdy rura i kształtka wejdą na pełną głębokość nakładek grzewczych.

Zgrzewanie rur ciśnieniowych PPR

Średnica (mm)

Głębokość zgrzewania (mm)

Czas nagrzewania (sek.)

Czas łączenia (sek.)

Czas chłodzenia (min.)

16

13

5

4

2

20

14

5

4

2

25

15

7

4

2

32

16

8

6

4

40

18

12

6

4

50

20

18

6

4

63

24

24

8

6

75

26

30

10

8

90

29

40

10

8

110

32,5

50

10

8

Wskazówki

  • montaż instalacji powinien odbywać się w dodatniej temperaturze

  • przewody montowane w ścianach oraz podłodze powinny być rozkładane w rurach osłonowych lub otulinach termoizolacyjnych, unikniemy wtedy bezpośredniego kontaktu złączek z agresywnymi materiałami budowlanymi, które mogły by trwale uszkodzić instalacje

  • przy montażu instalacji na zewnątrz jak i wewnątrz w izolacjach należy pamiętać o kompensacji rozszerzalności termicznej rur

  • pamiętajmy również o mijance dzięki której możemy bez problemu obejść istniejącą instalację.

  • przed zakończeniem prac zaleca się wykonanie próby szczelności

Reviews

Grade 

brawo

specjaliści w swojej branży ! polecam

  • 1 out of 1 people found this review useful.
Grade 

polecam

wszystko ok

  • 1 out of 1 people found this review useful.
Grade 

5

wszystko na plus, polecam

Grade 

5

Kupowałem nie raz i na pewno nie raz jeszcze kupię. Za każdym razem spotykam się z najlepszą jakością. Do tej pory kupowałem stacjonarnie i płaciłem o wiele drożej za byle jaką jakość. Kiedy dowiedziałem się o sprzedaży internetowej kupiłem na próbę i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Przy każdej inwestycji będę zamawiał towar tylko tutaj.
Jeśli chodzi o asortyment widzę,że cały czas się zwiększa. Nie raz potrzebowałem pomocy przy doorze prawidłowych produktów, a wiadomo że na odległość to trudne ale pracownicy dali radę i pomogli ze wszystkim. pani Dominika z działu sprzedaży wszystko wyjaśniła i dobrała materiały tak, aby udało się złożyć całą instalację. na pochwałę należy również pan Szymon z działu transportu. Udało się naprawdę szybko wszystko dostarczyć. Praktycznie w ciągu 2 dni miałem towar u siebie. Nie spotkałem się jeszcze z tak zgraną ekipą w żadnej firmie z tej branży. Wiedzą co sprzedają i klient jest dla nich na pierwszym miejscu. POLECAM SERDECZNIE

Grade 

Polecam

Porządny towar najlepszej jakości. Naprawdę można polecić firmę

Grade 

Polecam

Naprawdę rzetelna firma i porządny towar.

Grade 

Dobry towar

Polecam z czystym sumieniem.

Grade 

Pozytyw!!!

Wszystko w należytym porządku! Polecam sprzedawcę.

Grade 

Recenzja

Potwierdzam komentarz Pana Tomasza, dodatkowo produkty tej firmy są dobre jakościowo, a przesyłki profesjonalnie spakowane.

Grade 

Szybka wysyłka

Witam, dobry kontakt ze sprzedawca, dobra cena i szybka realizacja, polecam

Write your review

STABI GLASS PP-R/GF Fi 25mm trubica

STABI potrubie zvárané skleneným vláknom PN-20 s priemerom Fi 25mm, s stenou 3, 5mm dĺžka 4 metre, s Poľskom štandarde PN-EN ISO 15874-2:2005, vyrobené z polypropylénu v šedej, je určený pre inštaláciu studenej a teplej vody a Ústredné vykurovanie a iné sanitárne zariadenia. Rúry vyrobené z najkvalitnejších plastov môžu byť kombinované so širokou škálou armatúr.  rúrky sú dodávané v 2-metrové i

Write your review