Charakterystyka rur miedzianych.

Coraz częściej można zauważyć, że przy montowaniu instalacji wodnych, stosuję się rury miedziane. Cechują się one dużą lekkością, niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Podsumowując, posiadają same plusy. Dlaczego są tak dobre i warto je stosować?

Dobre rozwiązanie czyli rury miedziane.

Rury miedziane można stosować do wielu instalacji. Zalicza się do tego wodę zimną, ciepłą ale także instalacje chłodnicze i gazowe. Rury miedziane mogą nam przysłużyć również do ogrzewania podłogowego, o ile wcześniej dobrze sprawdzimy beton. Miedziane rury charakteryzują się świetną odpornością na rozszerzalność. Oznacza to, że miedziana rura w porównaniu do rur z tworzyw lepiej reaguję na wysoką temperaturę. To bardzo ważna cecha, która zapobiega naprężeniom rury przez co nie trzeba zapewniać dodatkowych elementów mocujących. Dodatkowo tego typu rury wytrzymują temperaturę nawet 450 stopni. Umożliwia to ich zastosowanie w miejscach, w których nie unikniemy nagrzania. Większa temperatura jest zdecydowanie pozytywem, w przypadku rur miedzianych. Miedz podczas spalania nie wytwarza niebezpiecznych toksyn, przez co określana jest jako ognioodporna.

Najlepsze cechy rur miedzianych.

Miedziane kształtki i rury znajdują coraz większe zainteresowanie. To wszystko za sprawą szeregu zalet, którymi się charakteryzują. Najważniejsze jest to, że miedz w całości podlega recyklingowi, co stawia ją w dobrym świetle przed środowiskiem. Rury miedziane są wyjątkowo odporne na starzenie się. Korozja i chlor nie są w stanie ich zniszczyć, przez co ich trwałość określa się na kilkadziesiąt lat. Dodatkowo, miedziane rury są znacznie cieńsze w porównaniu z innymi materiałami, przez co są łatwiejsze w montażu oraz przechowywaniu. Rury można łączyć za pomocą zacisków, co znacznie skraca czas samego montażu oraz wpływa na estetyczny wygląd. Podsumowując, zastosowanie miedzianych rur posiada wiele zalet, wiążących się nie tylko z estetyką ale także z bezpieczeństwem oraz zastosowaniem.

Polecamy rury PEX