Blog-What's new?

Bezpieczeństwo instalacji i budynku – urządzenia przeciwzalewowe.

Niedrożność kanalizacji, gwałtowne, ulewne opady deszczu, a także wzrost poziomu ścieków w sieci kanalizacyjnej – to przyczyny cofania się ścieków do budynku. Takie zjawisko wyrządza wiele szkód, wymaga interwencji specjalisty, a w skrajnych przypadkach wymiany instalacji lub jej fragmentu. Aby temu zapobiec, montuje się urządzenia przeciwzalewowe, które ograniczają ryzyko zalania budynku, a także stanowią dodatkową ochronę przed gryzoniami przedostającymi się do domów przez instalację kanalizacyjną.

label
remove_red_eye 10755 views

Jak wykonać odpowiednie połączenia w instalacjach rurowych zewnętrznych?

Instalacje rurowe składają się z kilku połączonych elementów. Jakość wykonania połączeń warunkuje ich szczelność oraz odporność na ciśnienie krążącej w rurach wody. Przy tworzeniu instalacji materiały i jakość wykonania poszczególnych elementów są równie ważne jak wykonawstwo. Awarie czy usterki pojawiające się w starszych sieciach wodno-kanalizacyjnych mogą więc wynikać z zaniedbania obydwu tych kwestii. O ile na sam materiał i poszczególne elementy instalacji nie do końca mamy wpływ, jesteśmy bowiem ograniczeni przez technologię, o tyle jakość wykonania zależy już od nas. W przypadku połączeń w instalacjach rurowych zewnętrznych kluczowe znaczenie ma skuteczność wykonania zgrzewu.

label
remove_red_eye 3891 views

Rury do instalacji wodnej. Rodzaje i właściwości.

Instalacja wodna to newralgiczny element konstrukcji budynku, który potrafi zaskoczyć niespodziewaną awarią. Koszty naprawy są często wysokie, niekiedy konieczna jest modernizacja całej instalacji. Duże znaczenie dla jej sprawności ma jakość wykonanych rur, a dokładnie materiały, jakie wykorzystano do ich produkcji. To od nich zależy, czy instalacja będzie odporna na wysokie temperatury, czy do wnętrza rur nie przeniknie tlen, a także czy przepływająca nimi woda nie będzie narażona na zanieczyszczenia bakteriami. Rury różnią się materiałem, jakością wykonania, twardością, kruchością i elastycznością.

label
remove_red_eye 3917 views

Czy należy chronić rury przed wysoką temperaturą?

Instalacyjne przejścia w ścianach czy stropach są bardzo ważnym elementem. Przeprowadzone są przez nie rury, zarówno z materiałów palnych jak i niepalnych. Ich nieodpowiednie zabezpieczenie, może prowadzić do niebezpiecznych skutków podczas pożaru.

label
remove_red_eye 3812 views

Charakterystyka rur miedzianych.

Coraz częściej można zauważyć, że przy montowaniu instalacji wodnych, stosuję się rury miedziane. Cechują się one dużą lekkością, niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Podsumowując, posiadają same plusy. Dlaczego są tak dobre i warto je stosować?

label
remove_red_eye 3844 views

Jak udrożnić rury w domu? Czego nie dowiesz się od hydraulika?

Problem, który pojawia się zarówno w kuchni, jak i łazience. Potrafi skutecznie zepsuć nam dobry humor oraz zmusić do stosowania kreatywnych, jednak nie zawsze właściwych rozwiązań. Kiedy zapcha się rura kanalizacyjna, mamy kilka możliwości ratunku. Oczywiście możemy skorzystać z pomocy hydraulika, za którą musimy zapłacić niekiedy stosunkowo wysoką sumę pieniędzy, nieadekwatną do wielkości problemu ani wykonanej przez fachowca pracy. Z niektórymi usterkami jednak jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie i udrożnić rurę za pomocą jednego ze sprawdzonych, a jednocześnie prostych sposobów.

label
remove_red_eye 30813 views

Rury warstwowe, czy tradycyjne? Pomagamy w wyborze

Eksploatację budynku – komfort, bezpieczeństwo, ale też koszty bieżące – warunkuje jakość wykonania instalacji. Ma ona ogromne znaczenie niezależnie od tego, czy dotyczy nieruchomości mieszkalnej, komercyjnej, czy przemysłowej. Obecnie istnieje znacznie więcej możliwości jej wykonania, co w przypadku niedostatecznej wiedzy może zwiększyć ryzyko popełnienia błędu w wyborze najlepszego rozwiązania. Rury tworzące instalację wykonane są ze stali lub tworzywa sztucznego, a także… stali i tworzywa sztucznego. Pierwsze z nich to rury tradycyjne, z kolei drugie – wielowarstwowe.

label
remove_red_eye 4154 views
Firma WiPlast, JAKO JEDYNA W POLSCE W KATEGORII Wod-kan, OTRZYMAŁA ZNAK ZŁOTA SIÓDEMKA branży budowlanej 2019

Firma WiPlast, JAKO JEDYNA W POLSCE W KATEGORII Wod-kan, OTRZYMAŁA ZNAK ZŁOTA SIÓDEMKA branży budowlanej 2019

Firma WiPlast, JAKO JEDYNA W POLSCE W KATEGORII Wod-kan, OTRZYMAŁA ZNAK ZŁOTA SIÓDEMKA branży budowlanej 2019To już 7 edycja plebiscytu „Złota Siódemka”. Redakcja portalu TV EXPO Polsat News, wybiera 7 przedsiębiorstw, liderów rynku w swoich kategoriach. Firmy te wyróżniają się innowacyjnością i jakością oferowanych produktów.

label
remove_red_eye 4236 views

Jak chronić rury przed niską temperatura?

Co roku w okresie zimowym możemy zostać zaskoczeni mroźną aurą. Długo utrzymujący się mróz może nieść za sobą wiele awarii, a w tym także awarii naszej wodnej instalacji. Nie rzadko bowiem zdarza się, że woda w rurach zamarza i to nie tylko w domkach letniskowych, ale także w przydomowych piwnicach oraz nieogrzewanych garażach czy warsztatach. Co w tedy zrobić i jak zabezpieczyć się przed kolejnym mrozem?

label
remove_red_eye 3973 views