Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l 2-4osób (Zestaw)

Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l 2-4osób (Zestaw)

Opis produktu

Przydomowa oczyszczalnia ścieków (ZESTAW) 2000 litrów przeznaczony jest od 2 do 4 osób, z polską normą EN 12566-1:2000/A1:2003, wykonana z polietylenu PEHD w kolorze niebieskim, zielonym bądź czarnym, przeznaczona jest do oczyszczania ścieków pochodzących z budynków mieszkalnych lub kilku gospodarstw oraz pozwala na odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu. 

Więcej szczegółów

Rodzaj: Polietylen (PE HD)
Materiał: Tworzywo sztuczne

1 500,00 zł szt. netto Cena hurtowa

-0%

1 845,00 zł szt. brutto Cena detaliczna

0%

szt.

Nazwa Czas dostawy Ilość w jednej paczce Koszt dostawy
Odbiór w Magazynie Osobisty odbiór w magazynie - -

 

Przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków.

Oferujemy Państwu produkt, który jest skutecznym rozwiązaniem problemu oczyszczania ścieków. W skład wchodzą: mała oczyszczalnia 2000l i większa wersja 3000l w zestawie lub bez. Prawidłowo dobrane i dobrze wykonane zbiorniki są tanie i proste w obsłudze, a czas ich funkcjonowania może wynosić kilkadziesiąt lat (10 lat gwarancji producenta). Zarówno sama oczyszczalnia, jak i inne elementy wchodzące w jej skład wykonane są z polietylenu PEHD o doskonałej twardości i odporności chemicznej, a niska waga osadników ułatwia ich transport i montaż. Warto wiedzieć, iż oczyszczalnia jest inwestycją trwałą, mającą przynieść korzyść ekologiczną i ekonomiczną w dłuższym okresie, ponadto ich funkcjonowanie jest możliwe w różnych warunkach klimatycznych.

Dobór odpowiedniego osadnika.

Jednym z najważniejszych rzeczy jakie musimy ustalić przed zakupem oczyszczalni jest jej pojemność. Zbiornik należy dobrać w sposób taki, aby gwarantował przetrzymanie ścieków, przez minimum trzy doby. Pojemność oblicza się, mnożąc liczbę użytkowników, przez 150 litrów (średnie, dobowe zużycie wody na jedną osobę). Pojemność zbiornika dla czteroosobowej rodziny obliczamy w następujący sposób: 4 (osoby) x 150 (litrów) x 3 (doby) = 1800 litrów. Uzyskana wartość można powiększyć o pewien zapas pojemności w odniesieniu do planowanej liczby użytkowników.

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków:

Tani koszt utrzymania
Obsługa takiego zbiornika przy standardowym użytkowaniu ogranicza się jedynie do wywożenia osadów (raz na 2 lata), wyczyszczeniu filtra i drenażu (raz na pół roku) i uzupełnianiu bakterii (średnio raz na 1-2 miesięcy)
Ekologia
Oczyszczają wodę w stopniu zalecanym przez prawo. Ścieki nie przedostają się do gleby oraz otoczenia domu.
Trwałość
Bardzo trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i chemiczne.
Niewielki ciężar, ułatwiający transport i montaż.

W skład zestawu wchodzą:

  • Zbiornik polietylenowy 200l, lub 3000l 
  • Studzienka rozdzielcza – stanowi początek układu drenażu rozsączającego, studzienka zamykająca natomiast, kończy nitki drenarskie. Studzienkę należy czyścić (wodą) regularnie z osadów znajdujących się na dnie poprzez skierowanie strumienia wody do środka studzienki pod grzybek. 
  • Kominek wentylacyjny
  • rury drenażowe fi 110- 48mb
  • Puzolana – inaczej, materiał filtrujący
  • Nadstawka na osadnik – w przypadku konieczności posadowienia osadnika na większej głębokości należy uzbroić zbiornik w nadstawkę na właz rewizyjny i na studzienkę rozdzielczą. Nadstawka montowana jest bezpośrednio na studzience i złazie zbiornika. 
  • Książka użytkownika 
  • Instrukcja montażu

Zasady działania oczyszczalni:

Etap pierwszy – oczyszczenie – osadnik gliniany
W pierwszym etapie oczyszczania ze ścieków usuwane są substancje nierozpuszczone w wodzie. Cząstki cięższe od wody opadają na dno i tworzą osad – jest to proces sedymentacji. W osadniku gnilnym dochodzi do oddzielenia substancji lekkich takich jak oleje i tłuszcze (flotacja) tworzących tzw. kożuchy do substancji cięższych opadających na dno zbiornika (sedymentacja) i tworzących tam osad. Powstaje również piana nazwana również procesem fermentacji (w warunkach beztlenowych), substancje zawarte w ściekach. Aby proces ten był skuteczny musi trwać, co najmniej 3 dni – stąd wymaganie właściwej pojemności zbiornika w zależności od ilości podczyszczonych ścieków. Prawidłowo wykonany i eksploatowany osadnik pozwala na usunięcie do 65% zawiesin i 40% BZT.
Etap drugi – doczyszczenie - różne systemy
Ścieki wstępnie podczyszczone przepływają przez filtr do dalszego oczyszczania w drenażu rozsączającym. Podczyszczenie odbywa się obligatoryjnie w osadniku gnilnym (inaczej: osadnik gnilny jest jedynym możliwym miejscem podczyszczania ścieków w przydomowej oczyszczalni ścieków) – o tyle etap doczyszczania może odbywać się w różnych konstrukcjach, która ma na celu stworzenie optymalnych warunków do tlenowego doczyszczania ścieków wypływających z osadnika gnilnego.
Drenaż rozsączający
Drenaż rozsączający to rozwiązanie najprostsze, najczęściej stosowane i bezpieczne pod względem sanitarnym. Jest to układ drenów ułożonych pod ziemią. Zadaniem drenażu jest równomierne (rozłożone na dużej powierzchni) wprowadzenie do systemu wstępnie podczyszczonych ścieków (oczyszczonych w 65%) wypływających z osadnika gnilnego. Drenmy umożliwiają infiltrację ścieków w gruncie na dużej powierzchni oraz ich oczyszczanie przez bakterie występujące w glebie. Zostają one oczyszczone dzięki sorpcji biologicznej, czyli zatrzymaniu składników chemicznych przy udziale drobnoustrojów glebowych i systemów korzeniowych roślin.
Wymagania do zamontowania drenażu:
działka o powierzchni umożliwiającej ułożenie drenów z zachowaniem zalecanych odległości
dobrze przepuszczalny grunt
poziom wód gruntowych – co najmniej 1,5m pod drenażem
maksymalna długość nitki drenażowej 20m
grawitacja: 1,5%
Rodzaj gruntu musi posiadać odpowiednie tempo przesiąkania ścieków – nie za szybkie nie za wolne. Dlatego też drenaż rozsączający musi mieć długość proporcjonalną do ilości ścieków i przepuszczalności gruntu.

Instrukcja montażu.

Montaż oczyszczalni ścieków musi być zamontowany na zewnątrz, jak najbliżej budynku, tak aby uniknąć zatykania się przewodów kanalizacyjnych przez substancje tłuszczowe. Osadnik gnilny powinien być ułożony na 10-cio centymetrowym podłożu z piasku. Przestrzeń między osadnikiem a ściankami wykopu (ok. 30cm) zostaje w czasie posadowienia wypełniana kolejnymi warstwami obsypki. Zbiornik należy wypełniać wodą w miarę zasypywania. Wskaźnik zamulenia (kosz) należy wypełniać puzolaną (materiał filtrujący). Budynek powinien posiadać należyty system wentylacyjny: rura o średnicy fi 110mm bez większych załamań. Oczyszczalnia ścieków powinna być wyłączona z systemu odprowadzania wody deszczowej.

Konserwacja oczyszczalni.

Wszystkie elementy instalacji powinny pracować prawidłowo, aby w wymaganym stopniu oczyszczać ścieki. Należy więc starać się by oczyszczalnia była właściwie eksploatowana oraz konserwowana przez jej użytkowników. Opróżnianie osadnika gnilnego powinno odbywać się po tzw. pełnym stanie. Oznacza to, że w trakcie opróżniania zbiornika należy uzupełnić go czysta wodą, gdyż zbiornik zawsze powinien być pełny. Umożliwia to dokładne wypłukanie jego wnętrza oraz pozwala wyeliminować ryzyko zgniecenia pustego zbiornika wskutek parcia gruntu.
Częstotliwość i zakres czynności konserwacyjnych oczyszczalni ścieków:
Osadnik gnilny należy wypróżniać co 2 do 4 laty w zależności od jakości eksploatacji (im regularniej stosowany będzie aktywator bakteryjny tym rzadziej będzie trzeba czyścić osadnik).
Separator tłuszczu (odtłuszczacz): czyszczenie powinno przebiegać raz na 6 miesięcy.
Do wyczyszczonego zbiornika należy dodać podwójną dawkę biopreparat. Pomoże to w szybkim odbudowaniu się środowiska bakterii i umożliwi natychmiastowe działanie oczyszczalni.

Napisz swoją recenzję

Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l 2-4osób (Zestaw)

Przydomowa oczyszczalnia ścieków 2000l 2-4osób (Zestaw)

Przydomowa oczyszczalnia ścieków (ZESTAW) 2000 litrów przeznaczony jest od 2 do 4 osób, z polską normą EN 12566-1:2000/A1:2003, wykonana z polietylenu PEHD w kolorze niebieskim, zielonym bądź czarnym, przeznaczona jest do oczyszczania ścieków pochodzących z budynków mieszkalnych lub kilku gospodarstw oraz pozwala na odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu. 

Napisz swoją recenzję

Produkty w tej samej kategorii