Kategorie

Rodzaje i zastosowanie otuliny do rur.
Posted by     11/08/2018 12:00:00    0 Comments
Rodzaje i zastosowanie otuliny do rur.

Rury, występujące w instalacjach, potrzebują swojej izolacji. Otuliny umożliwiają ich sprawne funkcjonowanie oraz zwiększają wydajność, systemu. Chronią one rury przed uszkodzeniami oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jaki rodzaj izolacyjnej otuliny będzie najlepszy?

Z czego zrobiona jest otulina.

Otuliny dzielą się na kilka kategorii. Możemy je podzielić ze względu na rozmiar, budowę czy strukturę, ale szczególnie wyróżniającym je elementem, jest rodzaj, z którego powstają. Rodzaj materiału, z którego otulina jest wykonana, znacząco wpływa na jej właściwości. Głównie, używane są do tego celu, materiały porowate, włókniste, pianki oraz kauczuki. Dodatkowo, aby wzmocnić izolacje, sięga się po różnego rodzaju płyty, maty czy też kształtki. Nie rzadziej, otuliny zabezpieczane są przed zewnętrznymi uszkodzeniami, także folią PVC oraz aluminiową. Rodzajów otulin jest wiele, tak wiele jak materiałów, z których są wytwarzane. Wełna mineralna, pianka polietylenowa, kauczuk czy też styropian. To główne materiały wykorzystywane do produkcji otulin.

Otulina- gdzie i kiedy ją wykorzystać.

Otulina, głównie stosowana jest do izolacji, prostych instalacji. Jak np. instalacja grzewcza czy odpływowa. W tym przypadku, najczęściej stosuję się otuliny polietylenowe. Są to bardzo elastyczne izolacje, które idealnie sprawdzają się w takich zadaniach. Jeśli posiadamy bardziej skomplikowaną instalację, jaką jest połączenie zaworów czy zbiorników, sięgamy raczej po kauczukowe otuliny. Elastyczne właściwości kauczuku, pozwalają na dopasowanie otuliny, do najbardziej wymagających kształtów. Również przy instalacjach solarnych, kauczuk sprawdza się bezkonkurencyjnie. W tym przypadku, warto również, pokryć otulinę dodatkową warstwą ochronną, aby ochronić ja przed niebezpieczeństwami atmosferycznymi. Rury wykorzystywane do cyrkulacji wody, potrzebują swojej odmiennej otuliny. Najlepiej będzie, jeśli w tym przypadku wykorzystamy miękką piankę polietylenową. Na dodatek, osłońmy rury wzmacniającą folią, która posiada odporność na rozrywanie. Niezależnie od rodzaju, rury powinny być chronione dodatkową warstwą, która uniemożliwia bezpośredni kontakt. W takiej sytuacji, osłaniamy je zaprawami murarskimi, idealnie zabezpieczającymi je przed odkształceniem oraz wpływem temperatury.

Udostępnij ten artykuł

Pozostaw komentarz

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www (Site url withhttp://)
* Treść
Przpisz kod