Kategorie

Kanalizacja wewnętrzna - ważny szczegół w domu.
Posted by     11/07/2018 17:11:44    0 Comments
Kanalizacja wewnętrzna - ważny szczegół w domu.

Kanalizacja wewnętrzna to ważny element każdego domu. Odpowiedzialna jest, przede wszystkim za odprowadzanie ścieków z naszego domu. Jej główny przewód wyprowadzony jest poza budynek i doprowadzany do ulicznych kanałów, oczyszczalni lub szamb. W skład systemu całej instalacji wchodzą elementy pomocnicze takie jak syfony, wywiewki a także różnego rodzaju wpusty i rewizje.

System instalacji kanalizacyjnej w domu.

Cały system jest ze sobą ściśle powiązany. Najbardziej zauważalnym jego elementem są obecne w naszym domu umywalki czy misy WC. Ścieki są zabierane i transportowane przewodami kanalizacyjnymi, a następnie odprowadzane do zewnętrznej sieci. W skład wewnętrznej sieci wchodzą podejścia, piony oraz poziomy kanalizacyjne. Podejście, zbudowane jest z odcinków, które łączą sanitarne przybory, z pionem. Przewód spustowy, czyli pion kanalizacyjny, to odcinki łączące podejścia kanalizacyjne z przewodami poziomymi. Natomiast poziomy kanalizacyjne to przewody odpływowe, odpowiedzialne za odprowadzenie ścieków do zbiornika. Każda kanalizacja powinna być wyprzedzona, montowaniem syfonu. Jest to rura, która wypełniona jest wodą i pełni role korka, który oddziela wnętrze instalacji. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne zapachy wydzielane podczas przepływu.

Jakie podejście będzie odpowiednie.

Najczęściej do budowy domów jednorodzinnych, wykorzystuje się kilka rodzajów podejść, zależnych od przeznaczenia. Do misek ustępowych wykorzystywane są odpływy albo piony o średnicy 0.10m. Jeśli natomiast potrzebujemy zastosować odpływy do umywalek czy bidetów, w tedy wykorzystamy rury kanalizacyjne, posiadające średnice 0.04m. Podejścia powinny charakteryzować się krótką długością, w przypadku WC, powinniśmy wykorzystać podejścia od długości 1m. Reszta urządzeń może posiadać nieco dłuższe podejścia, nie przekraczające 3 metrów. W razie konieczności, podejścia można przedłużyć, ważne jest, aby równocześnie pamiętać o zwiększeniu ich średnicy.

Udostępnij ten artykuł

Pozostaw komentarz

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www (Site url withhttp://)
* Treść
Przpisz kod