Kategorie

System drenarski- najważniejsze informację.
Posted by     01/17/2019 11:07:37    0 Comments
System drenarski- najważniejsze informację.

System drenarski- najważniejsze informację.

 

System drenarski wykorzystywany jest głównie do budowy wodnych melioracji. Stosuję się je na terenie rolniczym, drogowym oraz budowlanym. Systemy można ułożyć, wykorzystując trzy rodzaje rur. Rury nieperforowane, perforowane oraz perforowane z trzema rodzajami filtrów, PP, z włókna syntetycznego oraz kokosowego. Dobór rur zależny jest głównie od celu montażu, gdyż nie każda z nich umożliwi swobodny przepływ.

Rodzaje rur drenarskich.

 

Rury karbowane PVC-U lub PP-B to rury najczęściej stosowane w miejscach, gdzie nie ma ryzyka przedostania się drobinek piasku do wnętrza. Rury z włóknem syntetycznym stosuję się w przeciwnym razie, właśnie w tedy, gdy nasze rury zagrożone są zatkaniem. Natomiast te wykonane z włókna kokosowego stosuję się w miejscach, gdzie zagrożeniem jest grunt. Aby zapobiec takim zdarzeniom montuję się filtr, który umożliwia lepszy przepływ wody oraz nie zatyka otworów. Ostatnim rodzajem są rury karbowane PVC-U lub PP, które również wykorzystuje się tam, gdzie zagrożeniem jest piasek.

Prawidłowa instalacja.

 

Rury, w systemie drenarskim zaleca się rozmieszczać w odległości około 1,5-2 metrów. Takie rozmieszczenie ma za zadanie prawidłowo nawadniać naszą glebę. Jednocześnie odległość między sąsiednią działką, powinna wynosić około 2 metrów. Wyjątek pojawia się w sytuacji, gdzie nasza działka umiejscowiona jest nieco niżej niż działka sąsiada. Aby dokładnie połączyć nasze rury na wylocie, zaleca się wbudowanie wpustów z osadnikiem. Następnie do nich wmontować rurę pełną a dopiero na końcu przyłączyć rurę perforowaną. Uzupełnienie systemu, rurą pełną, ma na zadaniu odprowadzenie wody za obrysy fundamentowe. Warto wspomnieć, że wedle prawa budowlanego jak i wodnego, nie mamy obowiązku zgłoszenia montażu takiego systemu. Wszystko dlatego, że taki drenaż można potraktować jako urządzenie nawadniające. Wyjątkiem, w takiej sytuacji jest chęć zamontowania, na końcu drenaża, studni. W takim wypadku mamy obowiązek zgłosić taką budowę i uzyskać na nią pozwolenie.

Udostępnij ten artykuł

Pozostaw komentarz

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www (Site url withhttp://)
* Treść
Przpisz kod