Kategorie

Odpływy liniowe - ładne i wygodne.
Posted by     01/17/2019 11:06:17    0 Comments
Odpływy liniowe - ładne i wygodne.

Odpływy liniowe - ładne i wygodne.

 

Prysznice bez brodzików stają się coraz bardziej popularne. Takie rozwiązania wykorzystują najczęściej Ci, którzy potrzebują nowoczesnego rozwiązania do aranżacji swojej łazienki. Odpływy liniowe kuszą swoją oryginalnością, wyglądem oraz możliwościami. Jeśli chcemy zamontować taki system, warto wspomnieć o nim już podczas projektowania domu.

Odpływy liniowe.

 

Odpływ liniowy charakteryzuję się dużo większą powierzchnią do odbioru wody niż klasyczne brodziki. Musimy więc wcześniej, zostawić odpowiedni zapas podłogi tak, aby wyprofilować odpowiedni spadek oraz ustawić podłogę łazienki, równolegle do innych pomieszczeń. Odpływy liniowe mogą być zamontowane na granicy naszej kabiny lub w ścianie. Dlatego w takich wypadkach, ważne jest, aby zabezpieczyć wszystkie miejsca przed wilgocią. Obszar wokół odpływu możemy odgrodzić drzwiami ze szkła hartowanego, chyba że duża powierzchnia umożliwia nam rezygnację z zabezpieczeń. Jeśli chodzi o płytki, powinny one być nie duże, najlepiej antypoślizgowe. Najczęściej do takich rozwiązać stosuję się mozaikę.

Zalety odpływów liniowych.

 

Takie systemy odpływowe pomimo, ciężkiego montażu, posiadają swoje zalety. Brak zamontowanego brodzika, to przede wszystkim nadanie nowoczesnego charakteru i poprawieniu komfortu, korzystania z naszej łazienki. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób starszych czy niepełnosprawnych, gdyż ułatwia to opuszczenie kabiny po kąpieli. Kolejny plus to rozmiar, decyzja odnośnie wielkości kabiny jest uzależniona tylko od nas oraz od możliwości naszej łazienki. Nie jesteśmy już skazani na niewielki rozmiary brodzików. Jedną z najważniejszych zalet, w szczególności dla kobiet jest łatwość w czyszczeniu. Jeśli natrysk ustawiony jest na płytkach, łatwo będzie utrzymać prysznic w czystości. Odpowiedni montaż pozbawi nas obaw i ryzyka, że podczas naszej kąpieli woda wyleje się na podłogę. Podsumowując, jeśli marzy się nam nowoczesna, charakterna łazienka, z możliwością łatwego czyszczenia, zdecydujmy się na odpływ liniowy.

Udostępnij ten artykuł

Pozostaw komentarz

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www (Site url withhttp://)
* Treść
Przpisz kod