Kocioł ARIMAX

Opis produktu

Innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie zaprojektowanie specjalnie dla systemów ogrzewania powietrznego. Kocioł zasilany jest paliwem stałym, dzięki czemu umożliwia tanie i wygodne ogrzewanie powierzchni od 200m2 do 450m2. Opał podawany jest poprzez podajnik lub ruszt umożliwiający tradycyjne ogrzewanie drewnem lub węglem.

Więcej szczegółów

6 790,00 zł szt. netto Cena hurtowa

-0%

8 351,70 zł szt. brutto Cena detaliczna

0%

szt.

Jedyny na polskim rynku kocioł zaprojektowany specjalnie do systemów ogrzewania powietrznego, zasilany paliwem stałym.

Kocioł można dostosować od 200m2 do 450m2.
Możliwość wyprodukowania większego modelu.

Innowacyjny

Produkt stworzony z myślą o klientach chcących do minimum ograniczyć wydatki na ogrzewanie i nie mających dostępu do paliw płynnych i gazu.  Dzięki kotłom AIRMAX ogrzewanie powietrzne jest już dostępne dla użytkowników stosujących:

 • miał węgla kamiennego i brunatnego
 • ekogroszek węgla kamiennego i brunatnego
 • zboża
 • zrębki drzewne i pellet.

 

Standardowo kocioł pobiera paliwo z podajnika. Dołączony ruszt pozwala palić drewnem lub węglem w sposób tradycyjny.

Dzięki AIRMAX maksymalna ilość energii cieplnej kierowana jest do kanałów nadmuchowych. Dolną część kotła stanowi palenisko wymurowane z cegły szamotowej i wyłożone specjalną płytą ognioodporną oraz izolacyjną. Druga część, nakładana na palenisko, składa się z 12 dwukomorowych radiatorów wymienników ciepła. Wymienniki wykonane są ze stali kotłowej p265gh o grubości 6 mm.

Niezawodny

W instalacji nadmuchowej nie stosuje się wody. Żaden element nie jest zatem narażony na przecieki, korozję, zamarzanie i odkładanie kamienia.

AIRMAX jest w pełni automatyczny. W standardowym zestawie znajduje się komputer sterujący podajnikiem oraz programowalny termoregulator z 8 strefami czasowymi dobowymi oraz tygodniowymi. Do kotła podłączony jest także dwustrefowy czujnik temperatury. Użytkownik ma możliwość wyboru aż 12 prędkości nadmuchiwanego powietrza.

Kocioł posiada aż trzy duże wyczystki, dzięki którym klient może łatwo utrzymać urządzenie w czystości.

Ekonomiczny

W technice ogrzewania powietrznego ciepłe powietrze rozprowadzane jest kanałami nadmuchowymi. Kosztowne i zajmujące dużo miejsca grzejniki są już niepotrzebne.

Wysoka sprawność kotła umożliwia bardzo szybkie nagrzanie pomieszczeń od momentu ich wyziębienia.  Wystarczy tylko 15 minut, by powierzchnię 200 m² ogrzać aż o 5°C!

Temperatura i prędkość nadmuchu są cały czas sterowane przez komputer.  Ciepło równomiernie rozchodzi się po pomieszczeniach i nie dochodzi do punktowych wychłodzeń powodujących wzrost poboru energii.

Ekologiczny

AIRMAX gwarantuje ciepłe i świeże powietrze. Filtr włókninowy zatrzymuje zanieczyszczenia z krążącego w instalacji powietrza.  Oprócz tego na indywidualne zamówienie do pieca dołączane jest dodatkowe wyjście na połączenie kotła z rekuperatorem.

Konstrukcja kotła całkowicie eliminuje skropliny. Nie ma zatem potrzeby stosowania kominów ze specjalnych materiałów.

Dodatkowe atuty:

 • niski pobór mocy (już od 350 W)
 • zasilanie z jednofazowej instalacji elektrycznej
 • możliwość dostosowania mocy grzewczej kotła do każdej wielkości ogrzewanej powierzchni
 • dowolne miejsce dopasowania komina wyjściowego spalin
 • możliwość wyprowadzenia dowolnej liczby wejść na rury ogrzewające
 • dostępna opcja z wymiennikami ciepła ze stali żaroodpornej
 • 2 lata gwarancji.

Napisz swoją recenzję

Kocioł ARIMAX

Kocioł ARIMAX

Innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie zaprojektowanie specjalnie dla systemów ogrzewania powietrznego. Kocioł zasilany jest paliwem stałym, dzięki czemu umożliwia tanie i wygodne ogrzewanie powierzchni od 200m2 do 450m2. Opał podawany jest poprzez podajnik lub ruszt umożliwiający tradycyjne ogrzewanie drewnem lub węglem.

Napisz swoją recenzję